Beszorulva az önkéntes karanténba elgondolkoztam azon, hogy a kialakult helyzetben, hogy tud segíteni egy csontkovács - manuálterapeuta és a párja, egy gyógymasszőr - pedagógus - életmód tanácsadó.
Úgy gondoltuk, elindítunk egy blogot, hogy segíthessünk a kikerülhetetlen tavaszi gyulladásos megbetegedések otthoni prevenciójában, kezelésében és rehabilitációjában.
Ez új terep nekünk, hiszen a mi munkánk nagy része a közvetlen érintésen alapul.
Mivel ezeknek a megbetegedéseknek a kialakulása elég összetett (tavaszi fáradtság, időjárás változás, frontok, hirtelen kerti munka, pszichés elfáradás, stb.), ezért tornákkal, az öngyógyító funkciók megerősítésével, a már kialakult gyulladások otthoni kezelésére szolgáló tanácsokkal tudunk segíteni benneteket.
Először is pár gondolat.
Ilyenkorra bizony a vitamin tartalékaink már kiürülnek! A gyümölcsökkel, zöldségekkel bevitt mennyiség nem elegendő. Napi kb.10 kilónyit kéne megenni, hogy védettséget biztosítson.
A szervezetünket megviselik a szélsőséges hőmérséklet változások és a különböző légköri frontok is.
Jó időben a kertben dolgozva nagyon oda kell figyelni magunkra, mert a téli időszakban nem szokott hozzá a testünk az ilyen típusú terheléshez (metszés, ásás, kapálás stb.). Ilyenkor szoktuk túlterhelni a hátat, derekat, vállakat, kezet.
Figyelem! Nagy a veszély a gyulladások kialakulására, ha a munkától kimelegedve levetkőzünk, és miután befejeztük, nem öltözünk vissza, mivel melegünk van ! (Hirtelen párolgás, az izmok gyors lehűlése.)
Így tavasz végére, nem csak a testünk, hanem a lelkünk is elfárad. Télen hamar sötétedik, az ember az időjárás miatt jobban beszorul a zárt térbe. Kevesebb a napsütés, napelemeink nem töltődnek.
Most ilyen rendkívüli, nehezen kezelhető helyzetben a pszichés elfáradás még intenzívebb. Sokkal könnyebben betegszünk meg testileg, lelkileg.
Tehát feladat van magunkkal bőven!